Samtec Inc. DW-50-11-T-S-400
Part No.:
DW-50-11-T-S-400
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-50-11-T-S-400 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.420" (10.668mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)