Samtec Inc. DW-50-10-T-S-562
Part No.:
DW-50-10-T-S-562
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-50-10-T-S-562 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.158" (4.013mm)
Length - Stack Height:
0.562" (14.275mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)