Samtec Inc. DW-50-09-T-S-600
Part No.:
DW-50-09-T-S-600
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
DW-50-09-T-S-600 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.020" (0.508mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)