Samtec Inc. DW-50-09-T-S-500
Part No.:
DW-50-09-T-S-500
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-50-09-T-S-500 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)