Samtec Inc. DW-45-09-T-S-510
Part No.:
DW-45-09-T-S-510
Description:
CONN HDR 45POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-45-09-T-S-510 Information
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
45
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.510" (12.954mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)