Samtec Inc. DW-40-09-T-S-505
Part No.:
DW-40-09-T-S-505
Description:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-40-09-T-S-505 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
0.505" (12.827mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)