Samtec Inc. DW-36-20-T-S-815
Part No.:
DW-36-20-T-S-815
Description:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-36-20-T-S-815 Information
Number of Positions:
36
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.205" (5.207mm)
Length - Stack Height:
0.815" (20.700mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)