Samtec Inc. DW-36-14-T-S-562
Part No.:
DW-36-14-T-S-562
Description:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-36-14-T-S-562 Information
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
36
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.758" (19.253mm)
Length - Stack Height:
0.562" (14.275mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)