Samtec Inc. DW-36-13-T-S-835
Part No.:
DW-36-13-T-S-835
Description:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-36-13-T-S-835 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.285" (7.239mm)
Length - Stack Height:
0.835" (21.209mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)