Samtec Inc. DW-36-12-T-S-730
Part No.:
DW-36-12-T-S-730
Description:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-36-12-T-S-730 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height:
0.730" (18.542mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)