Samtec Inc. DW-36-12-T-S-662
Part No.:
DW-36-12-T-S-662
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-36-12-T-S-662 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, DW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
36
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.258" (6.553mm)
Length - Stack Height:
0.662" (16.815mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)