Samtec Inc. DW-36-11-T-S-570
Part No.:
DW-36-11-T-S-570
Description:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-36-11-T-S-570 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.570" (14.478mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)