Samtec Inc. DW-36-11-T-S-245
Part No.:
DW-36-11-T-S-245
Description:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-36-11-T-S-245 Information
Number of Positions:
36
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.575" (14.605mm)
Length - Stack Height:
0.245" (6.223mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)