Samtec Inc. DW-36-08-L-S-235
Part No.:
DW-36-08-L-S-235
Description:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-36-08-L-S-235 Information
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
36
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height:
0.235" (5.969mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)