Samtec Inc. DW-32-13-T-S-875
Part No.:
DW-32-13-T-S-875
Description:
CONN HDR 32POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-32-13-T-S-875 Information
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
32
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height:
0.875" (22.225mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)