Samtec Inc. DW-32-09-L-S-380
Part No.:
DW-32-09-L-S-380
Description:
CONN HDR 32POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-32-09-L-S-380 Information
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
32
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.380" (9.652mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)