Samtec Inc. DW-31-19-T-S-1100
Part No.:
DW-31-19-T-S-1100
Description:
CONN HDR 31POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-31-19-T-S-1100 Information
Number of Positions:
31
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
1.100" (27.940mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)