Samtec Inc. DW-30-07-G-S-250
Part No.:
DW-30-07-G-S-250
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-30-07-G-S-250 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)