Samtec Inc. DW-28-10-L-S-396
Part No.:
DW-28-10-L-S-396
Description:
CONN HDR 28POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-28-10-L-S-396 Information
Number of Positions:
28
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.324" (8.230mm)
Length - Stack Height:
0.396" (10.058mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)