Samtec Inc. DW-28-10-L-S-330
Part No.:
DW-28-10-L-S-330
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN HDR 28POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-28-10-L-S-330 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, DW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
28
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.390" (9.906mm)
Length - Stack Height:
0.330" (8.382mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)