Samtec Inc. DW-28-09-L-S-370
Part No.:
DW-28-09-L-S-370
Description:
CONN HDR 28POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-28-09-L-S-370 Information
Number of Positions:
28
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.370" (9.400mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)