Samtec Inc. DW-26-14-L-S-1165
Part No.:
DW-26-14-L-S-1165
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-26-14-L-S-1165 Information
Number of Positions:
26
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height:
1.165" (29.591mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)