Samtec Inc. DW-26-10-L-S-500
Part No.:
DW-26-10-L-S-500
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-26-10-L-S-500 Information
Number of Positions:
26
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)