Samtec Inc. DW-26-09-G-S-413
Part No.:
DW-26-09-G-S-413
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-26-09-G-S-413 Information
Number of Positions:
26
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.207" (5.258mm)
Length - Stack Height:
0.413" (10.490mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)