Samtec Inc. DW-25-08-T-D-250
Part No.:
DW-25-08-T-D-250
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-25-08-T-D-250 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)