Samtec Inc. DW-24-17-G-S-209-LL
Part No.:
DW-24-17-G-S-209-LL
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-24-17-G-S-209-LL Information
Number of Positions:
24
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating):
0.161" (4.089mm)
Length - Stack Height:
0.209" (5.309mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)