Samtec Inc. DW-24-13-L-S-850
Part No.:
DW-24-13-L-S-850
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-24-13-L-S-850 Information
Number of Positions:
24
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.270" (6.858mm)
Length - Stack Height:
0.850" (21.590mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)