Samtec Inc. DW-23-15-T-D-250
Part No.:
DW-23-15-T-D-250
Description:
CONN HDR 46POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-23-15-T-D-250 Information
Number of Positions:
46
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.270" (6.858mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)