Samtec Inc. DW-23-13-L-S-913
Part No.:
DW-23-13-L-S-913
Description:
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-23-13-L-S-913 Information
Number of Positions:
23
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.207" (5.258mm)
Length - Stack Height:
0.913" (23.190mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)