Samtec Inc. DW-22-10-T-D-625
Part No.:
DW-22-10-T-D-625
Description:
CONN HDR 44POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-22-10-T-D-625 Information
Number of Positions:
44
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height:
0.625" (15.875mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)