Samtec Inc. DW-22-09-T-D-434
Part No.:
DW-22-09-T-D-434
Description:
CONN HDR 44POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-22-09-T-D-434 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.186" (4.724mm)
Length - Stack Height:
0.434" (11.024mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)