Samtec Inc. DW-20-20-G-S-650
Part No.:
DW-20-20-G-S-650
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-20-20-G-S-650 Information
Number of Positions:
20
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.370" (9.400mm)
Length - Stack Height:
0.650" (16.510mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)