Samtec Inc. DW-20-12-T-D-390
Part No.:
DW-20-12-T-D-390
Description:
CONN BRD STACK .100" 40POS
Shipping
DW-20-12-T-D-390 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.530" (13.462mm)
Length - Stack Height:
0.390" (9.906mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)