Samtec Inc. DW-20-11-T-D-437
Part No.:
DW-20-11-T-D-437
Description:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-20-11-T-D-437 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.383" (9.728mm)
Length - Stack Height:
0.437" (11.100mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)