Samtec Inc. DW-20-10-T-D-393
Part No.:
DW-20-10-T-D-393
Description:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-20-10-T-D-393 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.327" (8.306mm)
Length - Stack Height:
0.393" (9.982mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)