Samtec Inc. DW-20-09-T-D-350
Part No.:
DW-20-09-T-D-350
Description:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-20-09-T-D-350 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.270" (6.858mm)
Length - Stack Height:
0.350" (8.890mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)