Samtec Inc. DW-19-14-G-S-1137
Part No.:
DW-19-14-G-S-1137
Description:
CONN HDR 19POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-19-14-G-S-1137 Information
Number of Positions:
19
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.183" (4.658mm)
Length - Stack Height:
1.137" (28.880mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)