Samtec Inc. DW-19-07-T-Q-200
Part No.:
DW-19-07-T-Q-200
Description:
CONN HDR 38POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-19-07-T-Q-200 Information
Number of Positions:
38
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)