Samtec Inc. DW-18-14-G-S-200
Part No.:
DW-18-14-G-S-200
Description:
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-18-14-G-S-200 Information
Number of Positions:
18
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
1.120" (28.448mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)