Samtec Inc. DW-18-13-G-S-875
Part No.:
DW-18-13-G-S-875
Description:
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-18-13-G-S-875 Information
Number of Positions:
18
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height:
0.875" (22.225mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)