Samtec Inc. DW-18-13-G-S-650
Part No.:
DW-18-13-G-S-650
Description:
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-18-13-G-S-650 Information
Number of Positions:
18
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.470" (11.938mm)
Length - Stack Height:
0.650" (16.510mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)