Samtec Inc. DW-18-12-T-D-735
Part No.:
DW-18-12-T-D-735
Description:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-18-12-T-D-735 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height:
0.735" (18.669mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)