Samtec Inc. DW-17-20-T-D-800
Part No.:
DW-17-20-T-D-800
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-17-20-T-D-800 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:
0.800" (20.320mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)