Samtec Inc. DW-17-20-T-D-780
Part No.:
DW-17-20-T-D-780
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-17-20-T-D-780 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.780" (19.812mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)