Samtec Inc. DW-17-14-T-D-1100
Part No.:
DW-17-14-T-D-1100
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-17-14-T-D-1100 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, DW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
34
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:
1.100" (27.940mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)