Samtec Inc. DW-17-14-T-D-1080
Part No.:
DW-17-14-T-D-1080
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-17-14-T-D-1080 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
1.080" (27.432mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)