Samtec Inc. DW-17-12-T-D-706
Part No.:
DW-17-12-T-D-706
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-17-12-T-D-706 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.214" (5.436mm)
Length - Stack Height:
0.706" (17.932mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)