Samtec Inc. DW-17-12-T-D-550
Part No.:
DW-17-12-T-D-550
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-17-12-T-D-550 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.370" (9.400mm)
Length - Stack Height:
0.550" (13.970mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)