Samtec Inc. DW-16-19-T-D-995
Part No.:
DW-16-19-T-D-995
Description:
CONN HDR 32POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-16-19-T-D-995 Information
Number of Positions:
32
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height:
0.995" (25.273mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)