Samtec Inc. DW-16-19-G-S-1000
Part No.:
DW-16-19-G-S-1000
Description:
CONN HDR 16POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-16-19-G-S-1000 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:
1.000" (25.400mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)